Karyer Makine 1953 yılında Zeki Yerdelen tarafından Ankarada kurulmuş. Daha sonra ticaret hayatına İstanbul Merkez ve Ankara olarak devam etmiş, 66 yıldır aralıksız ticaret faliyetlerine Türkiyede ağır inşaat ve iş makineleri kolunda devam eden bir temsilci firmadır. Aralıksız 40 yıldır Bomag Yol Silindirleri ve Yol Makinelerinin Tek yetkili Türkiye mümessili olan Karyer sektöründe pazar lideridir.

Tatmak  ise ticaret hayatına hafif inşaat ve depolama ekipmanları kolunda faliyet göstermek amacı ile başlamış, kurulduğu yıllarda dünyanın en çok bilinen LINDE Forkliftlerini ilk defa 1977 yılında Türkiye pazarına getirmiş ve uzun yıllar Linde Forkliftlerinin Türkiye mümessilliğini yapmış daha sonra Alman markası ve dünyanın en iyi beton pompası olarak da bilinen Putzmeister Beton Pompalarını ilk kez Erman Yerdelen tarafından 1972 yılında Türkiye pazarına getirmiştir. Bu tarihlerde Türk pazarının hiç bilmediği bir makine gurubu olan beton pompaları bu sayede Türkiye piyasasına ilk kez girmiştir.

Tatmak Putzmeister Beton Pompalarının Türkiye mümessili olarak uzun yıllar faliyet gösterdikten sonra, önce Gayrettepe daha sonra Göktürk İstanbul fabrikalarında Putzmeister Beton Pompalarını Türkiyede Alman Patenti, Türk hakim ortaklığı ile üretmiştir. 40 yılı aşan Putzmeister Beton Pompaları üretim hayatına 2006 yılında son veren Tatmak daha sonra ticaret hayatına sadece mümessil firma olarak devam etmiştir. Bu gün Tatmak, hafif ekipmanlar kolunda Türkiyede aktif ticaret hayatına başarı ile devam etmektedir.

Karyer-Tatmak grup şirketleri Türkiyede ağırlıklı olarak yol makineleri sektöründe pazar lideri olarak faliyet göstermektedir. Karyer ve Tatmak ayrıca şehir temizliğinde kullanılan Bucher yol süpürgeleri, Heli marka  forklift  ve çeşitli personel yükselticileri alanlarında da faliyet göstermektedir.

Karyer-Tamak distribütörlüğünü yaptığı markaların satış, satış sonrası servis ve yedek parça hizmetlerinin yanı sıra kiralama hizmeti ve ikinci el satış ile müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.